fbpx

Rehabilitacja

Konsultacja

W ramach konsultacji fizjoterapeutycznej nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji na temat problemu, z jakim zgłasza się pacjent, a także zaproponują oraz zaplanują odpowiednią terapię, opartą na najnowszych doniesieniach naukowych w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Konsultacja jest skierowana zarówno dla osób, które chcą się dowiedzieć, jakie są możliwości leczenia danego problemu w zakresie fizjoterapii, jak i dla tych którzy są zdecydowani na terapię. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wywiad z pacjentem, wykonujemy badanie fizjoterapeutyczne, określamy cele terapii i rozpoczynamy terapie. Na pierwszą wizytę prosimy o przyniesienie wszelkiej dokumentacji medycznej dotyczącej problemu, z jakim zgłasza się pacjent.
Cena: od 20 zł
Fizjoterapia

Bazuje na oddziaływaniu na organizm za pomocą różnych bodźców zewnętrznych i jest integralną częścią procesu leczenia w przebiegu wielu schorzeń. W zależności od rodzaju schorzenia wyróżniamy fizjoterapie: ortopedyczną, neurologiczną, urazową itp. Postępowanie uzależnione jest od rodzaju schorzenia oraz towarzyszących mu objawów. Niezwykle ważne jest dostosowanie terapii indywidualnie do każdego pacjenta. Fizjoterapeuci zajmują się zarówno profilaktyką zapobiegającą powstawaniu patologii np. bóle pleców, wady postawy, jak i usprawnianiem i usuwaniem dolegliwości i zmian towarzyszących toczącym się procesom chorobowym. Naszym celem jest likwidacja schorzeń i ich następstw, aby umożliwić możliwie najszybszy powrót do normalnego codziennego funkcjonowania. Podczas terapii stosowane są również techniki fizykalne takie jak prądy, ultradźwięki, światło-, ciepło- oraz zimno lecznictwo. Zastosowanie ich zgodne ze wskazaniami oraz przeciwwskazaniami dostosowanymi do danej jednostki chorobowej.
Cena: od 20 zł
Kinezjotaping

Obecnie bardzo popularna i rozpowszechniona na całym świecie metoda leczenia, w której wykorzystuje się naklejane na skórze elastyczne taśmy aplikowane odpowiednią do potrzeb pacjenta techniką. Kinezjotaping wpływa na normalizację napięcia mięśniowego, wspomaga działanie mięśni i stawów, poprawia mikrokrążenie, a także wspomaga pracę układu limfatycznego co wpływa na jego dobre działanie przeciwobrzękowe. Ze względu na różnorodność technik i sposobów oklejania, można go stosować praktycznie w każdym schorzeniu. Może on być stosowany jako oddzielna technika lub wspomagająco przy innych zabiegach fizjoterapeutycznych. Za pomocą Kinezjotapingu możemy działać: - Rozluźniająco na mięśnie - Wspomagać pracę mięśni i stawów - Korygować nieprawidłowe ustawienie w stawie - Przeciwobrzękowo - Przyspieszać wchłanianie krwiaków
Cena: od 15 zł za aplikację
Elektroterapia

Elektrodiagnostyka, prąd galwaniczny, prądy diadynamiczne, prąd Träberta, prąd faradyczny, prąd neofaradyczny, rosyjska stymulacja, impulsy ze wzrostem eksponencjalnym, impulsy prostokątne, impulsy eksponencjalne, impulsy stymulujące, impulsy trapezoidalne, impulsy trójkątne, impulsy łączone, TENS, NPHV, sekwencje, 2-polowa interferencja, 4-polowa interferencja, izopolarne pole wektorowe, impulsy przerywane, prąd Leduca, fale H, mikroprądy, fale o średniej częstotliwości, stymulacja spastyczna - metoda Hufschmidta, stymulacja spastyczna - metoda Jantscha, HVT, impulsy IG, modulowany prąd impulsowy, prąd VMS, prądy Kotza, EPIR 9.
Cena: 12 zł
Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa (określana także jako sonoterapia, fonoterapia, ultrasonoterapia albo ultrafonoterapia) polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej (fali mechanicznej, akustycznej, o częstotliwości powyżej granicy słyszalności), w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie mechanicznymi).
Cena: 12 zł
Zabiegi lampą Sollux

Zabiegi naświetlania lampą Sollux, to nowoczesna metoda wykorzystująca promieniowanie podczerwone (IR). Jest to promieniowanie krótkie, które wnika głębiej w tkanki. Dodatkowe wyposażenie lampy Sollux stanowią filtry ze szkła w kolorach czerwonym i niebieskim. Filtr czerwony – przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone. Stosuje się go w stanach zapalnych tkanek miękkich w celu przyspieszenia resorpcji wysięków, w uszkodzeniach skóry i źle gojących się ranach, w mięśniobólach, a także w celu rozluźnienia mięśni przed zabiegiem kinezyterapii i masażami. Filtr niebieski – przepuszcza promienie niebieskie, natomiast ogranicza podczerwone (cieplne). Promienie przepuszczalne przez ten filtr wykazują działanie przeciwbólowe i uspakajające oraz powodują obkurczanie naczyń krwionośnych. Filtr niebieski stosuje się w nerwobólach, stanach pourazowych, odmrożeniach, przeczulicy i zaburzeniach naczynioruchowych.
Cena: 10 zł
Naświetlanie lampą BIOPTRON

Zależnie od wskazania, terapia światłem BIOPTRON może być stosowana tylko kilka minut naraz, bądź dwa razy dziennie. Wskazania: Gojenie ran, bóle różnego typu, schorzenia dermatologiczne, schorzenia laryngologiczne, choroby dzieci, choroby kobiece, choroby układu nerwowego, schorzenia urologiczne, leczenie nałogów, problemy z oczami, choroby serca, problemy gastrologiczne, problemy pulmonologiczne.
Cena: od 4 zł
Terapia Bankami Gua Sha

Terapia bańkami stosowana w medycynie chińskiej od około 3000 lat jest stosowana do dzisiaj praktycznie bez większych zmian. W europie stosowało się bańki głównie przy przeziębieniach. W tradycyjnej chińskiej medycynie bański stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości takich jak: Astma, Nadciśnienie Tętnicze, Dolegliwości Żołądkowe, Impotencja, Prostata, Czyraki, Hemoroidy, Schorzenia Stawów, Bóle Mięśniowe i inne. Bańki stawia się w ściśle określonych punktach, ciała w zależności od schorzenia wykorzystujemy wiedzę stosowaną w akupunkturze. Przystawianie baniek w ściśle określonych punktach na meridianach powoduje przyśpieszenie krążenia, co inicjuje proces oczyszczania się organizmu ze wszystkich toksyn zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy.
Cena: 30 zł
Terapia uciskowa rękawem pneumatycznym

W Naszej ofercie poza manualnym drenażem limfatycznym dostępna jest również terapia uciskowa urządzeniem do przerywanej terapii pneumatycznej, mankietami komorowymi. Urządzenie wykorzystywane nie tylko do obrzęków limfatycznych, ale również do zabiegów kosmetycznych, ujędrniających oraz antycellulitowych.
Cena: od 25 zł